Atmintinė

Kokius rūbus ir priemones pasiimti vykstant į stovyklą?

SVARBIAUSIA PRIEMONĖ – VAIKŲ IR TĖVELIŲ GERA NUOTAIKA IR PUIKUS NUSITEIKIMAS!

 1. Apranga
  Rūbai visai pamainai – 6 dienoms (viršutiniai, apatiniai), įvairiam orui. Striukė. Sportinis kostiumas. Lietpaltis nuo lietaus. Kojinės (įsidėkite kelias poras ilgesnių kojinių, kad einant į mišką galėtų sukišti kelnes į kojines). Maudymosi kostiumėlis ar glaudės. Kepurė nuo saulės. Pižama.
 2. Avalynė
  Avalynės pasikeitimui, sportinė avalynė, guminiai botai. Lauko šlepetės.
 3. Asmens higienos priemonės
  Rankšluostis. Dantų pasta, dantų šepetėlis, šukos, šampūnas.
 4. Priemonės nuo uodų ir erkių.
 5. Jei turi vartoti vaistus, nepamirškit jų įsidėti visai pamainai.
 6. Užvalkalai patalynei.
 7. Prožektorius, kuprinė žygiams.
 8. Gertuvė ar buteliukas vandeniui.
 9. Jeigu turite, įsidėkite kelis senus žurnalus (nebūtina).

Kaip pranešti vaikui, kad jis vyks į stovyklą?

Patarimais dalinasi VŠĮ Laimi visi įkūrėja Jurgita Juknaitė – Kozlova – socialinio emocinio ugdymo specialistė.

Šis klausimas, ko gero, neramina daugelį tėvų, norinčių, kad jų vaikas patirtų nuotykių ir džiaugsmų vasaros stovykloje. Tačiau kai kurie tėvai, pažinodami savo jautrų vaiką, ypač nuogąstauja, kaip šią žinią priims sūnus ar dukra. Ar yra kokia nors išeitis?

Pirmiausia, ir bene svarbiausia, – sprendimą vykti į stovyklą priimkite tik KARTU su vaiku. Pradėkite apie tai kalbėti jau dabar, kol iki vasaros dar likę nemažai laiko. Paklauskite, ką vaikas apie tai žino, ar yra girdėjęs kokių nors pasakojimų iš savo draugų, kitų žmonių. Leiskite jam papasakoti, kaip jis įsivaizduoja laiką stovykloje. Tokiu būdu sužinosite, ar vaikas turi kokių nors baimių, kas jį nerimtų ir pan. Pasidalinkite ir savo patirtimi, jei tokios turite.

Jokiu būdu nepieškite visko tik gražiomis spalvomis – juk stovykloje vaikas susidurs ir su įvairiomis, galbūt ne visada iš pirmo žvilgsnio džiugiomis, patirtimis. Pavyzdžiui, jei jis namuose turi savo asmeninį kambarį, stovykloje jam teks dalintis kambariu su kitais vaikais, kartu jį tvarkyti ir prižiūrėti. Jei vaikas nedrąsus, nelinkęs į aktyvias pažintis, jam prireiks drąsos ir pasitikėjimo susipažinti su naujais bendraamžiais ir suaugusiais vadovais. Tad turėtumėte su vaiku aptarti visas situacijas, kurios galbūt gali nutikti.

Kartu pagalvokite, kokia stovykla vaikui tiktų. Kokie jo pomėgiai? Gal jis norėtų kažko naujo išmokti, patirti naujų dalykų? Yra daug skirtingų stovyklų, kuriose lavinami skirtingi vaikų įgūdžiai ir vyksta įvairios edukacijos. Pavyzdžiui, stovykloje “Saulės žybsnis” jaunieji stovyklautojai ne tik smagiai leis vasaros dienas, bet ir turės galimybę geriau pažinti save, atrasti savo talentus, lavinti emocinį intelektą, kūrybinį ir kritinį mąstymą ir kt. Kalbėkite su vaiku apie tai, leiskite jam turėti ir išsakyti savo nuomonę. Išgirskite ir švelniai, argumentuotai motyvuokite.

Galiausiai, kartu su vaiku aplankykite būsimą stovyklos vietą gyvai ar virtualiai: pasidomėkite aplinka, vietomis, kuriose vaikas žais, gyvens, patirs nuotykius. Jei tik yra galimybė, kartu pasikalbėkite su stovyklos organizatoriais ar vadovais – tegul ir vaikas paklausia to, kas jam rūpi. Šiltas pokalbis tikrai padrąsins jūsų vaiką ir paskatins priimti teigiamą sprendimą.

Taigi, jau patį stovyklos pasirinkimą ir sprendimo priėmimą paverskite žaidimu ir nuotykiu. Tegul vaiko patirtis renkantis ir leidžiant laiką stovykloje palieka tik geriausius prisiminimus.

elisabeth wales zRWCjIdReeI unsplash 1 Stovykla vaikams saulės žybsnis
0
  0
  Jūsų krepšelis
  Jūsų krepšelis tuščiasGrįžti į rezervaciją